NIE PAMIETASZ HASŁA?

Wydarzenia 2022 / 2023

Dziękujemy wszystkim uczniom , wychowankom , nauczycielom i pracownikom szkoły. Wykonaliśmy wspólnie ” dobrą robotę” Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych podopiecznych i cieszymy się każdym ich sukcesem Wypoczywajcie w promykach letniego słońca i zbierzcie siły na kolejny rok szkolny. Cudownych wakacji!

21 czerwca 2023 r , w gorące środowe popołudnie w Naszej Szkole odbył się PIKNIK RODZINNY na zakończenie roku szkolnego. Na uczniów , ich rodziny i przyjaciół czekały liczne niespodzianki przygotowane przez kadrę NS. Były zabawy integracyjne , przeciąganie liny , malowanie na folii. W kąciku ART można było zrobić sobie tatuaż , kolorowe warkoczyki

Dziś (20.06.2023) odwiedziliśmy Lawendowy Ląd Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o uprawie i zastosowaniu lawendy. Mieliśmy przyjemność odpocząć na leżaczkach i wsłuchać się w śpiew ptaków pośród lawendowych alejek. Na warsztatach „ Z pola do wazonu” prowadzonych przez Panią Małgorzatę Sikorską poznaliśmy metody układania bukietów z kwiatów lawendy, po czym spróbowaliśmy tej sztuki samodzielnie. Było pięknie

#JakNieCzytamJakCzytam

4 lipca 2023 by M T in

7 czerwca wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam”. Korzystając z pięknej pogody czytelnie zorganizowaliśmy przed szkołą wspólne czytanie wprawiło uczniów w bardzo pozytywny nastrój

21.04.2023r. nasi uczniowie odbyli praktyki wspomagane w bibliotece. Dzięki życzliwości pani dyrektor oraz pań bibliotekarek mogli, w roli asystentów bibliotekarza, włączyć się w organizację Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Wspólnie z zespołem biblioteki obsługiwali czytelników , promowali książki , pomagali bibliotekarkom w ich obowiązkach. Wykonywali swoje zadania z dużym przejęciem i odpowiedzialnością. Możliwość realizacji

#SprzątamyDlaPolski

25 kwietnia 2023 by M T in

„Nasza Szkoła” Michalinów przyłączyła się do V edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Wraz z naszymi uczniami wyruszyliśmy w teren przy naszej szkole, by posprzątać porzucone śmieci. Była również to dobra okazja do przypomnienia zasad prawidłowej segregacji śmieci, ale także kształtowania odpowiedzialności za wspólne dobro oraz promowania postaw proekologicznych wśród uczniów.

Dzisiaj (19.04.2023) uczniowie i wychowankowie ZNSiPO w Michalinowie Oleśnickim wzięli udział w społecznej akcji ,,Żonkile” zorganizowanej wspólnie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Zagórów oraz Szkołą Podstawową w Zagórowie w celu upamiętnia 80 tej rocznicy Powstania w getcie warszawskim. Podczas przemarszu ulicami Zagórowa przypominaliśmy wszystkim o wydarzeniach, które miały miejsce w 1943 r. obdarowując wlasnoręcznie

Wspólnie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Zagórów przygotowujemy się do akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Polin.

3 kwietnia organizator ,czyli GOK w Zagórowie ,rozstrzygnął konkurs „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA”. Na konkurs wpłynęło 59 prac wykonanych różnymi technikami. Wśród laureatów są także nasi uczniowie. I miejsce- BŁAŻEJ PARUS ( uczestnik programu Rehabilitacja 25 plus) II miejsce- PATRYK FAJKOWSKI ( uczestnik programu Rehabilitacja 25 plus) III miejsce- ELIZA MAZUREK ( uczennica kl. VII) Wyróżnienie

Wesołego Alleluja!

5 kwietnia 2023 by M T in

Przedostatni dzień  w szkole, poprzedzający  Święta Wielkanocne, różni się od pozostałych. W tym dniu w Naszej Szkole  stało się tradycją  świąteczne śniadanie. Przedszkolaki , uczniowie i wychowankowie wraz ze swoimi nauczycielami i opiekunami   zasiadają do wcześniej przygotowanych stołów, pełnych tradycyjnych potraw. Zapach świeżego chleba, jaj, kiełbasy, świątecznych wypieków  zachęca i zaprasza  do świętowania.  Już wkrótce w

Nasza placówka , jak każdego roku , włączyła się w propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Uczniowie w ramach zajęć przygotowali niebieskie emblematy , plakat , nagrali filmik promujący niebieską edycję PARKRUNU. W sobotę 1 kwietnia uczestniczyliśmy też w tej akcji wraz z członkami PARKRUN Szubianki Zagórów , WTZ

Dziś ( 28.03.2023r.)uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy (w ramach praktyki wspomaganej) oraz uczestnicy programu Rehabilitacja 25 plus (w ramach zajęć rozwijających zainteresowania) odwiedzili fabrykę Volkswagena we Wrześni. Wyjazd poprzedzony był odpowiednim przygotowaniem uczniów, czyli poznaniem regulaminu , zasad BHP, obejrzeniem specjalnego filmu instruktażowego. Na miejscu, w fabryce, uczniowie zwiedzili dział budowy karoserii i dział montażu.

Uczniowie szkoły podstawowej w ramach zajęć edukacyjnych poznają różne zawody. Dzięki uprzejmości pani krawcowej Joli mogli zajrzeć w każdy zakamarek pracowni krawieckiej , wykonać drobne prace , przyglądać się szyciu na maszynie. Tak u nas wyglądają zajęcia doradztwa zawodowego.

Życzenia świąteczne

22 grudnia 2022 by M T in

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą czasem spokoju i szczęścia,radości przeżywanej w gronie najbliższych oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.Niech Nowy Rok 2023 przyniesie wszelką pomyślnośći pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń. Wszystkiego najlepszego życzą: Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie Zespołu Niepublicznych Szkół i Placówek Oświatowych ” Nasza Szkoła” w Michalinowie Oleśnickim

22 grudnia w naszej placówce od rana panowała podniosła świąteczna atmosfera, a zapach wigilijnych potraw unosił się wszędzie. Zgodnie z tradycją usiedliśmy wspólnie do świątecznego stołu. Odwiedzili nas goście. Był opłatek , życzenia , kolędy , świąteczne potrawy i oczywiście prezenty. Wszystkim życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT

TOP Skip to content