NIE PAMIETASZ HASŁA?

Wydarzenia 2023 / 2024

Dzień Książki ( 9.04.2024.)

W naszej placówce dla wszystkich zespołów i oddziałów zorganizowany został konkurs na "Książkę Sensoryczną". Uczestnicy konkursu pracowali przez trzy tygodnie nad swoimi książkami sensorycznymi. Tego rodzaju książki angażują wiele zmysłów do działania, inspirują do ciekawości i odkrywania każdego szczegółu w książce, a przez to wspomagają umiejętności poznawcze, pomagają zwiększyć koncentrację i rozwijają komunikację.
W dniu dzisiejszym przy okazji "Dnia Książki" odbyło się rozwiązanie naszego konkursu.
🥇1 miejsce zajęły oddziały Przedszkolny oraz PDP
🥈2 miejsce przyznano dla oddziału edukacyjnego I oraz oddziału edukacyjnego II
🥉3 miejsce zajęły grupa Rehabilitacja 25+   i zespoły rewalidacyjno- wychowacze I i II
Wszystkie książki wyróżniały się ciekawym pomysłem i wykonaniem. Jesteśmy z nich bardzo dumni. Cieszymy się, że będziemy mogli pochwalić się nimi, ponieważ zostaną one przekazane do czytelni Biblioteki Publicznej w Zagórowie, gdzie będą dostępne dla odwiedzających bibliotekę.
"Dzień Książki" przebiegł bardzo ciekawie, był pełen pozytywnych emocji, bowiem każdorazowe spotkanie z książką przynosi wiele korzyści, rozwija mowe, wyobraźnię, myślenie, a przy tym poprawia nastroj.

Wesołych Świąt !

Zdrowych , radosnych i spokojnych  Świąt  Wielkanocnych . Wszelkiej  pomyślności  i  radości  dla uczniów , rodziców , nauczycieli  i  przyjaciół  Naszej Szkoły. Niech  Zmartwychwstanie Chrystusa budzi w Waszych sercach  nadzieję i pomnaża dobro, a  nadchodzące  święta  będą  czasem  wytchnienia  i  przystankiem  od codziennych  trosk i zmartwień. Ze świątecznymi pozdrowieniami społeczność ZNSiPO „ Nasza Szkoła”

Śniadanie Wielkanocne w szkole (26.03.2024r.)

To już tradycja , że w przeddzień wiosennej przerwy świątecznej spotykamy się przy wielkanocnym stole. Uczniowie, z pomocą nauczycieli i zaangażowaniem rodziców ( dziękujemy za 🥚🥚🥚) przygotowali świąteczne potrawy i pięknie ustroili stoły.
Gdy wszystko było już gotowe zasiedliśmy wspólnie do stołu. Dyrektor NS złożyła wszystkim uczniom i ich rodzinom oraz wszystkim pracownikom szkoły świąteczne życzenia💗🐣.Potem była już tylko ......wspaniała uczta !🍞🥚🍰☕🧈 i jeszcze zając przyniósł wszystkim świąteczne czekolady 🐇Wesołego Alleluja !!
    

Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna - konkurs plastyczny MGOK Zagórów ( 25.03.2024r.)

Dziś w Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego "Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna". Z wielką dumą ogłaszamy , że nasz uczeń Paweł C. zdobył I miejsce w kategorii: osoby niepełnosprawne 🥇, a wyróżnienia otrzymali uczniowie Adam K. i Bartłomiej J.💓
W konkursie brali udział , z dużym sukcesem, także uczestnicy programu PFRON Rehabilitacja 25 plus Paulina O. oraz Łukasz W. Oni również otrzymali wyróżnienia. 😊 Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom ! 👏
   

"TY MOŻESZ URATOWAĆ ŚWIAT" - warsztaty ekologiczne ( marzec 2024r.)

„Nasza Szkoła” wzięła udział w trzech warsztatach za tytułowanych „Precz ze smogiem”, „Długa historia przedmiotów”, „A gdyby tak się podzielić ?” Inspirowanych książką Justyny Bednarek „Ty też możesz uratować świat” . Pierwsze warsztaty uświadomiły uczestnikom co to jest smog, jak wygląda, jak powstaje i jakie są główne źródła zanieczyszczenia. Drugi warsztat pogłębił wiedzę słuchaczy na temat segregacji śmieci i recyklingu jak i uświadomił, że niektóre rzeczy można ponownie wykorzystać. Podczas ostatniego warsztatu uczniowie poznali sposób na zmniejszenie produkcji śmieci czyli dzielenie się i pożyczanie rzeczy wielokrotnego użytku.
Na zakończenie warsztatów podzieliliśmy się na dwie drużyny i zagraliśmy w domino wykonane z butelek PET.

21.03. Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Obchodziliśmy dziś w Naszej Szkole dzień kolorowej skarpetki, które są symbolem solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa, są również wyrazem tolerancji. Niedopasowane skarpetki to również symbol tego, że tak naprawdę każdy z nas jest inny i wyjątkowy na swój sposób, każdy z nas ma swoje zdolności, zalety i wszyscy jesteśmy WSPANIALI!!!!

Warsztaty wielkanocne - Muzeum im. A.Mickiewicza w Śmiełowie (8.03.2024r.)

Dzisiaj wybraliśmy się na zwiedzanie Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie połączone
z udziałem w warsztatach ,,Barwy Świąt Wielkanocnych''.
Warsztaty poświęcone były znanym oraz zapomnianym tradycjom, zwyczajom potrawom świątecznym oraz ich bogatej symbolice w wielkopolskich domach ziemiańskich. Na ich zakończenie wykonaliśmy palemkę - tradycyjną ozdobę świąteczną z bibuły.

Dzień Kobiet w naszej placówce ( 7.03.2024r.)

„Kobiecość to tajemnicza siła, która potrafi zmienić świat.”
Audrey Hepburn

W zdrowym ciele , zdrowy duch ! Aktywność na kręgielni (9.02.2024r.)

Konkurs recytatorski (8.02.2024)

8.02.2024 w Naszej Szkole odbył się Konkurs recytatorski pt. "Zima w poezji." W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczestników, którzy wspaniale zaprezentowali się na scenie. Wszystkim serdecznie gratulujemy odwagi, chęci oraz umiejętności. Jury wyłoniło trójkę laureatów konkursu oraz przyznało wyróżnienia dla pozostałych uczestników
Oto nasi laureaci 🏆
I miejsce - Bartłomiej J.
II miejsce - Grzegorz K.
III miejsce - Błażej P.

Lekcja wychowania fizycznego - JA W ROLI KIBICA (31.01.2024)

Dziś byliśmy na Mistrzostwach Powiatu w Piłce Koszykowej.
Kibicowaliśmy Zespołowi Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie. Kibicowanie to emocje równie mocne i pozytywne jak te,  które towarzyszą  aktywności fizycznej.

Kino , "Akademia Pana Kleksa" czyli - Film w pracy edukacyjnej lub terapeutycznej (26.01.2024)

Dziś Kino w Zagórowie "Akademia Pana Kleksa". Film w pracy edukacyjnej lub terapeutycznej można wykorzystywać na różne sposoby. Filmoterapia zdecydowanie wpływa na sferę emocjonalną i rozwój dziecka. Oglądając film, dzieci mogą konfrontować się z własnymi emocjami w bezpiecznych warunkach. Poza tym ,wyjście do kina to okazja żeby poćwiczyć umiejętności społeczne i interpersonalne w naturalnych warunkach. Tak więc - przyjemne z pożytecznym

Kosmiczny Bal Karnawałowy ( 25.01.2024)

Dziś  w Naszej Szkole odbył się bal karnawałowy w  kosmicznej  scenerii. Był pokaz mody  kosmicznej , konkurencje zręcznościowe z wykorzystaniem meteorytów , wulkanów , rakiet. Były też tańce i poczęstunek. To był bardzo udany bal !

Integracja w świątecznym klimacie ( 18.01.2024r.)

Dziś odwiedzili nas uczniowie kl. VIII wraz z nauczycielkami ze @Szkoła Podstawowa im. Józefa Wiktora Janika w Koszutach. Spotkanie , choć nasze pierwsze, było bardzo udane. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy , wysłuchaliśmy świątecznego opowiadania ,dekorowaliśmy pierniki. Na koniec ,przy herbatce, były już swobodniejsze rozmowy i uśmiechy. Można więc uznać , że pierwsze lody zostały przełamane  Dziękujemy za odwiedziny.
Mamy nadzieję , że to początek pięknej przyjaźni.

Wizyta duszpasterska w „Naszej Szkole” (16.01.2024)

Dziś , wspólnie z WTZ,  przyjęliśmy błogosławieństwo od proboszcza parafii Zagórów księdza Witolda Zielińskiego.
To już taka wieloletnia tradycja , że wypełniając swoją funkcję Pasterza proboszcz odwiedza również  i poznaje uczniów , wychowanków i uczestników  oraz  kadrę  PSONI . Dziękujemy za odwiedziny.

Spotkanie przy świątecznym stole ( 21.12.2023r.)

Tradycyjnie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia , spotykamy się wszyscy przy świątecznym stole. Są wigilijne potrawy , opłatek , kolędy, życzenia  .... no i oczywiście prezenty. W tym roku świętowali z nami przedstawiciele organu prowadzącego , Komisji Rewizyjnej i Rady Rodziców. Było uroczyście  i nastrojowo.

Wyróżnienia w VIII Konkursie plastycznym na najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową 2023

Nasze  uczennice Amelia Jasińska (Przedszkole)  oraz  Eliza Mazurek ( Szkoła Podstawowa) zdobyły wyróżnienia w konkursie plastycznym organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie. Serdecznie gratulujemy !

Interaktywna wystawa "Kalejdoskop" na MTP w Poznaniu - prawdziwe wyzwanie dla mózgu !

13.12.2023r. uczniowie Naszej Szkoły oraz uczestnicy programu PFRON " Rehabilitacja 25 plus" odkrywali tajemnice, które czekały na nich w Centrum Nauki Wyobraźnia , na MTP w Poznaniu. Z wielkim zainteresowaniem oglądali wystawę "Kalejdoskop",  która przybliżyła im  zjawiska otaczające  nas każdego dnia. Mogli zobaczyć  jak odbicia światła od luster tworzą niesamowite wzory, doświadczyć, jak zmiana perspektywy może wpłynąć na to, jak postrzegamy siebie w lustrze , spróbować pokonać labirynt, patrząc jedynie w jego lustrzane odbicie , zanurzyć się w świecie iluzji 3D i zrozumieć , jak nasze oczy współpracują, by stworzyć trójwymiarowy obraz ,odkryć tajemnice kosmosu i zrozumieć, jak działają lunety astronomiczne. To była nie tylko nauka, ale przede wszystkim zabawa , no i prawdziwe wyzwanie dla mózgu !

Nasza Szkoła na V Jarmarku Bożonarodzeniowym w Zagórowie

10 grudnia 2023r. w Zagórowie miał miejsce V Jarmark Bożonarodzeniowy. Promujemy Naszą Szkołę przez wszystkie dotychczasowe edycje Jarmarku. W tym roku także wystawiliśmy stoisko placówki , na którym zaproponowaliśmy odwiedzającym Jarmark - loterię fantową . Biorąc udział w zabawie można było wygrać ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów oraz różnorodne fanty podarowane przez rodziców. Loteria cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim ,którzy zaangażowali się w przygotowanie fantów, obsługę stoiska , a przede wszystkim Tym, którzy wsparli naszą placówkę biorąc udział w loterii.

Mikołajki 2023

Dzisiaj świętowaliśmy Mikołajki. Do wspólnego świętowania przyłączyli się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem z Zespołu Szkół w Targowej Górce, którzy jak co roku przyjechali ze słodkimi upominkami dla naszych uczniów i datkiem od Koła Wolontariatu. Wspólnie ubieraliśmy choinkę, braliśmy udział w zabawach mikołajkowych oraz dekorowaliśmy pierniczki. Dziękujemy, że byliście razem nami w tym wyjątkowym dniu.

Andrzejki 2023

Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana z dziada, pradziada. Również w naszej szkole 30 listopada odbyła się andrzejkowa zabawa. Na uczniów czekało wiele atrakcji. Były wróżby , zabawy i pyszności.

#bohaterON - włącz historię

Ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, którą rozdzieliliśmy na dwa etapy.
W pierwszym poznaliśmy symbole narodowe, a w drugim początek Powstania Warszawskiego.
Wysłuchaliśmy opowiadania Magdaleny Górskiej „Iskra nadzieji”, którego bohaterką jest 11-letnia Janka mieszkająca w czasach II wojny światowej w Warszawie. Dzięki pamiętnikowi, który pisała Janka mogliśmy poznać wydarzenia sprzed prawie 80 lat. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądał początek powstania… zanurzyliśmy się w tematykę wolności, niepodległości. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytania co to jest ojczyzna, historia, bohaterstwo. Na zakończenie wspólnie wykonaliśmy gazetkę szkolną upamiętniającą wydarzenia z Powstania Warszawskiego. Pamiętamy ! #bohaterON

#SzkołaDoHymnu

Uroczyste obchody Dnia Niepodległości  w  Naszej Szkole miały miejsce 10.11.2023r. O symbolicznej godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy hymn ( zobacz tutaj https://fb.watch/odR6_fTKfT/) w ramach kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”
Przypomnieliśmy sobie  też symbole narodowe, ważne daty zapisane na kartach historii, wytłumaczyliśmy znaczenie słów ojczyzna, niepodległość. Wspólnie wywiesiliśmy flagi.
"Co to jest niepodległość
Teraz wiem już na pewno"

Barwy jesieni - zajęcia z wykorzystaniem metody sensoplastyki w naszym przedszkolu

Plastyka Sensoryczna to  nowoczesna metoda pracy z dziećmi wykorzystywana w naszym przedszkolu. Metoda ta angażuje wszystkie zmysły, pobudza je. Z całą pewnością ma  wielki wpływ na wspomaganie  rozwoju dziecka.

Warsztaty rękodzielnicze - budujemy domki dla owadów (27.10.2023)

W  Naszej Szkole  stawiamy  na zajęcia praktyczne . Dziś odbyły się warsztaty budowy domków dla pszczół  prowadzone przez Roby Wood lokalnie  . Podczas budowy wspaniałych domków dowiedzieliśmy się kilka ciekawostek o pszczołach , uczestniczyliśmy w quizie tematycznym oraz  zajęciach muzycznych  związanych z tematem pszczół. Wiosną zawiesimy nasze domki  w szkolnym ogródku.

Nauka i zabawa , czyli DZIEŃ DYNI (26.10.2023)

Dziś  dzień  dyni. Wszyscy angażowali się w zadania i zabawę (wspólne malowanie, zawody dyniowe jak i zabawy muzyczno-ruchowe). Uwieńczeniem Dnia Dyni było kosztowanie potraw wykonanych z dyni.

Praktyki wspomagane uczniów szkoły przysposabiającej do pracy ( 25.10.2023)

czniowie Szkoły Przysposabiającej do pracy odbyli dziś praktyki wspomagane w pracowni stolarskiej oraz ceramicznej w WTZ Michalinów . W praktykach wspomaganych mają możliwość uczestniczyć wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Celem praktyk wspomaganych jest zapoznanie uczniów z rynkiem prac , z różnymi rodzajami prac, na różnych stanowiskach pracy, oraz umożliwienie uczniom sprawdzenia praktycznych umiejętności i wiedzy w naturalnych warunkach zakładu pracy.

Bierzemy udział w charytatywnej zbiórce - ILE WAŻY ŚW. MIKOŁAJ

„Nasza Szkoła” bierze udział w charytatywnej zbiórce monet „Ile waży św.Mikołaj?”. Zbiórka wspiera wychowanków Fundacji Szczęśliwe dzieciństwo. Polega ona na zbieraniu bilonu o jak największej wartości lub wadze w okresie trwania zbiórki czyli do 19.01.2024r.
Jeśli macie jakieś niepotrzebne groszówki w portfelu zachęcamy do dołączenia do zbiórki.

ZABAWA SZTUKĄ - "Jadalny obraz" (20.10.2023)

W ramach Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa sztuką" uczniowie z oddziałów edukacyjnych wykonali zadanie nr 2 „Jadalny Obraz” inspirując się dziełem Vincenta van Gogh „Słoneczniki”.

Dzień Edukacji Narodowej ( 13.10.2023)

Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączony został z pasowaniem uczniów Przedszkola , Szkoły Podstawowej I Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Dyrektor zespołu podziękowała całej kadrze za zaangażowanie , tworzenie przyjaznego miejsca dla dzieci , troskliwą opiekę i profesjonalne wsparcie uczniów. Złożyła nauczycielom i wszystkim pracownikom placówki życzenia aby nie zatracili swojej wrażliwości , pasji i otwartości na potrzeby dzieci. Życzenia dla nauczycieli i kadry pomocniczej złożyli także Rada Rodziców i organ prowadzący tj Zarząd Koła PSONI . Tego dnia odbyło się też uroczyste pasowanie nowych uczniów. Życzymy im ,aby każdy dzień spędzony w murach tej szkoły był radosny i pełen nowych osiągnięć.

Ogólnopolska Wymiana Pocztówek " Pecsówek" (październik 2023)

Nasza Szkoła włączyła się w akcję mającą na celu integrację między placówkami zajmującymi się edukacją i terapią dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Inicjatorem akcji jest ORW dla dzieci i młodzieży z autyzmem w Bydgoszczy w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego, projekt pt. „KOMUNIKACJA BEZ BARIER – PRZEŁAMYWANIE BARIER KOMUNIKACYJNYCH WŚRÓD UCZNIÓW O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH”.

Praktyki wspomagane szkoły przysposabiającej do pracy (5.10.2023)

Wizyta w gospodarstwie rolnym pozwoliła uczniom oddziału PDP na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych poza placówką. Była to również okazja do realizacji wizyty studyjnej w ramach praktyk wspomaganych.

#SprzątamyDlaPolski (4.10.2023)

Przyłączyliśmy się do 6 edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckieg. Wspólnie posprzątaliśmy las, który znajduje się opodal naszej Szkoły. Dbajmy o Nasze Wspólne Środowisko !

Dzień chłopaka (29.09.2023)

Z okazji Dnia Chłopaka w Naszej Szkole odbyły się zmagania sportowe. Uczniowie i wychowankowie uczestniczyli w różnorodnych konkurencjach zręcznościowych. Była tez muzyka , pieczone w ognisku ziemniaki ( posadzone , uprawiane i zebrane włąsnoręcznie przez uczniów w szkolnym grodzie ). To był bardzo miły dzień.

 

Kreatywne zajęcia z udziałem robótow Photon.(30.09.2023)

Dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Zagórów nasi uczniowie wcielili się w role projektantów mody i stworzyli dla bibliotecznych Photonow oryginalne maski magnetyczne. Zajęcia zakończył pokaz mody,podczas którego każdy uczestnik spotkania miał okazję zaprezentować swoją pracę. Roboty poruszały się programowane przez twórców masek w rytm muzyki

   

„Nasza Szkoła” bierze udział w akcji „Szkoły pełne talentów” .Zachęcamy do zbierania talenciaków – przy okazji zakupów w sklepie Lidl. Jak to działa ? Trzeba zrobić zakupy za min. 50 zł, w tym kupić przynajmniej 1 warzywo lub owoc, i odebrać Talenciaka przy kasie. Mozesz podać go do naszej placówki lub zrobić to samemu wchodząc

Dziś rozpoczyna się nowy rok szkolny. Niech będzie pełen możliwości, sukcesów i przygód! Wszystkim uczniom życzymy z całego serca, aby ten rok był dla Was wyjątkowy i owocny. Niech przyniesie Wam wiele chwil radości, odkryć oraz sukcesów. Niech każdy dzień tego roku szkolnego mija Wam z radością

TOP Skip to content