NIE PAMIETASZ HASŁA?

Wydarzenia 2020 / 2021

Wakacje !!!!!

25 czerwca 2021 by M T in

Z okazji  rozpoczęcia  wakacji  życzymy  wszystkim wakacyjnych radości : słońca , podróży , bezpiecznych przygód  i  zasłużonego odpoczynku . Do zobaczenia we wrześniu !

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021 wszystkim uczniom , wychowankom , rodzicom  składamy serdeczne podziękowania  za całoroczną współpracę. Uczniom i wychowankom  gratulujemy  sukcesów . Doceniamy  Wasz  codzienny  wysiłek  i  zaangażowanie.  Jesteśmy  z Was  dumni !  Niech czas wakacji będzie dla Was czasem odpoczynku  i  beztroski. Prezentację z wydarzeń w roku szk. 2020/2021 można obejrzeć po

24 czerwca , na zakończenie roku szkolnego ,uczniowie szkoły oraz  uczestnicy programu Rehabilitacja 25 plus wyjechali do  Centrum Edukacji i Rozrywki Mikroskala w Koninie. Obejrzeli tam wystawę interaktywnych makiet przedstawiających rożne wydarzenia ,  budynki  , zjawiska przyrodnicze oraz makiety filmowe , kolejowe oraz  kulkowe tsunami. Ten  pełen atrakcji wyjazd  zakończył  nasze zmagania  edukacyjne  w roku

17 czerwca odwiedziliśmy ZOO Safari w Borysewie . Choć było upalnie ,wycieczka dostarczyła nam wielu pozytywnych wrażeń i była ciekawą lekcją przyrody.

Warsztaty YOGI

15 czerwca 2021 by M T in

Warsztaty  Yogi – czas na  pracę  ze swoim ciałem  , oddechem ,  koncerty  gongów  i  mis dźwiękowych,  które wprawiają  w stan totalnego rozluźnienia i dają niesamowite odczucia w ciele. Wszystko to  pod okiem  joginki, instruktorki jogi  Julity Roszak . Serdecznie dziękujemy  za  ten niezwykły czas . ( zdjęcia po kliknięciu w tytuł atrykułu)

10.06.2021r. uczniowie Naszej Szkoły mieli okazję z bliska poznać sympatyczne małe zwierzątka. Wszyscy z zaciekawieniem i odwagą dotykali węża , olbrzymiego ślimaka , myszy , królika i inne cuda natury. Te doznania płynące z tak bezpośredniego i bliskiego kontaktu na długo pozostaną w pamięci uczniów. (więcej zdjęć po kliknięciu w tytuł artykułu)

Uczniowie Naszej Szkoły biorą udział w konkursie ZOBACZ CO POTRAFIĘ. Konkursowe filmy można obejrzeć po kliknięciu w nagłówek tego wpisu. Zapraszamy do oglądania i kibicowania.

(aby obejrzeć relację foto kliknij w tytuł artykułu) Każdego roku , w maju  organizujemy akcję  „ NASZA  SZKOŁA  MASZERUJE ”. Jest  to  marsz z kijkami  Nordic Walking . To bardzo  wygodna forma rekreacji ruchowej na świeżym powietrzu . Ćwiczenia z kijkami w terenie dostarczają dzieciom nieocenionych bodźców rozwojowych, których nie zapewnia sala gimnastyczna. Lekcje te

ŻYCZENIA DLA MAMY

28 maja 2021 by M T in

Najdroższa Mamo! Zawsze cierpliwa, oddana, troskliwa,zawsze spiesząca z pomocą, żyj w szczęściu i zdrowiu. Sto lat ukochanej Mamie!!!

Na zaproszenie 36 Drużyny Harcerskiej ” Nieprzetartego Szlaku” im. Małoletniaków , Namiestnictwa Drużyn ” Nieprzetartego Szlaku” i Komendy Hufca ZHP Konin wzięliśmy udział w konkursie plastycznym ” Podziel się uśmiechem”.Malowaliśmy swoje uśmiechnięte autoportrety bo ” najbardziej nam do twarzy z uśmiechem” :)Zachęcamy do obejrzenia naszych prac . ( widoczne po kliknięciu w tytuł tego artykułu)

Nasza Szkoła bierze udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego MOJA MAMA MAMUSIA MAMUNIA… pod patronatem prof. Ernesta Zawady , którego organizatorem jest Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych TrampolinaBB. W tym roku tematem konkursu jest „Moja Mama jak z bajki”. Nasze prace konkursowe można obejrzeć po kliknięciu w tytuł tego artykułu Trzymajcie kciuki !!!

5 maja! Ważny dzień dla całej naszej społeczności. Jest to Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.Kolor pomarańczowy to znak solidarności z tymi osobami. Jesteśmy z Wami !Nieustannie gotowi żeby Wam towarzyszyć , wspierać i szanować.

30.04.2021r. w Naszej Szkole  odbyła  się V  edycja  Konkursu  recytatorskiego dla dzieci i młodzieży  niepełnosprawnych intelektualnie z niepełnosprawnościami sprzężonymi „Słowem w serce , sercem w słowo”. W tym roku ,z powodu  pandemii , konkurs ograniczony został  jedynie do uczniów naszej szkoły  oraz  uczestników  programu PFRON  Rehabilitacja 25 plus. Ponieważ konkurs  odbywał się  w  przededniu  rocznicy 

Spotkanie z alpakami

29 kwietnia 2021 by M T in

Kontakt z  alpakami  ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Alpaki lubią być głaskane i przytulane. Mają bardzo przyjemne w dotyku, miękkie owłosienie . Przebywanie z nimi sprzyja rozluźnieniu, uspokojeniu oraz wyciszeniu. Bardzo ważną rolę w alpakoterapii odgrywa dotyk. Zabawy z alpakami, ich przytulanie i głaskanie, sprzyjają rozluźnieniu, uspokojeniu oraz wyciszeniu, łagodząc tym samym uczucie

„Eko-Szkoła” to nowy ogólnopolski projekt dla szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. „Przystąpiliśmy do niego na początku tego roku szkolnego. Zrealizowaliśmy już wiele zadań dla naszego środowiska przyrodniczego. Poprzez naukę i zabawę zwiększamy swoją wiedzę na temat właściwych postaw proekologicznych. Wszystkie działania podjęte w ramach projektu opiszemy po jego zakończeniu.

Tradycją naszej placówki  jest  pomaganie bezdomnym zwierzętom. W tym roku szkolnym  wychowankowie , uczniowie i pracownicy „Naszej Szkoły”  zorganizowali zbiórkę karmy dla  zwierząt ze schroniska w Katarzynowie . Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na problemy i potrzeby zwierząt.  W imieniu uczniów i wychowanków placówki   6.04.2021r. schronisko odwiedziła  inicjatorka i koordynatorka akcji pani Kamila Dropińska ,

Osoby w spektrum autyzmu należą do grup najbardziej narażonych na dyskryminację, przemoc i wykluczenie. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co

Wielkanocne tradycje

31 marca 2021 by M T in

Tuż przed wielkanocną przerwą świąteczną w Naszej Szkole celebrujemy tradycje świąteczne. W tym roku, z powodu epidemii, nie zasiedliśmy przy wspólnym wielkanocnym śniadaniu, ale za to dzień ten upłynął nam przyjemnie na malowaniu pisanek , poszukiwaniu ukrytych w trawie czekoladowych jajek , wspólnych zabawach. Święta już a kilka dni. Życzymy wszystkim dobrego odpoczynku !

Szkolne Kolo Wolontariatu ” Fajniaki” zakończyło cyklicznie organizowaną akcję charytatywną ” Wielkanocny zajączek”. Kwota zebranych pieniędzy pozwoliła na obdarowanie świątecznymi artykułami spożywczymi pięciu rodzin, które zostały wyłonione w wyniku losowania. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję.

TOP Skip to content