Wizyta studyjna w fabryce samochodów Volkswagen ( w ramach praktyk wspomaganych w szkole przysposabiającej do pracy)

/ / 2022/2023

Dziś ( 28.03.2023r.)uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy (w ramach praktyki wspomaganej) oraz uczestnicy programu Rehabilitacja 25 plus (w ramach zajęć rozwijających zainteresowania) odwiedzili fabrykę Volkswagena we Wrześni. Wyjazd poprzedzony był odpowiednim przygotowaniem uczniów, czyli poznaniem regulaminu , zasad BHP, obejrzeniem specjalnego filmu instruktażowego. Na miejscu, w fabryce, uczniowie zwiedzili dział budowy karoserii i dział montażu. Największe wrażenie na wszystkich zrobiły roboty , które przy montażu samochodów w wielu czynnościach zastępują człowieka. To był bardzo ciekawy wyjazd. Szkoda , że na terenie zakładu obowiązuje zakaz fotografowania. Musimy zatrzymać dzisiejsze obrazy jedynie w pamięci.