Nie jesteśmy obojętni . Pamiętamy. Akcja ” żonkile”

/ / 2022/2023

Dzisiaj (19.04.2023) uczniowie i wychowankowie ZNSiPO w Michalinowie Oleśnickim wzięli udział w społecznej akcji ,,Żonkile” zorganizowanej wspólnie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Zagórów oraz Szkołą Podstawową w Zagórowie w celu upamiętnia 80 tej rocznicy Powstania w getcie warszawskim. Podczas przemarszu ulicami Zagórowa przypominaliśmy wszystkim o wydarzeniach, które miały miejsce w 1943 r. obdarowując wlasnoręcznie wykonanymi żonkilami. Odwiedziliśmy także pracowników Urzędu Miasta i Gminy Zagórów, mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, dyrektora kina w Zagórowie oraz pracowników WTZ w Michalinowie. Nie zapomnieliśmy także zatrzymać się i złożyć kwiaty pod tablicą upamiętniającą zagórowskich Żydów przebywających w getcie zagórowskim w latach 1940 – 41.