Konkurs recytatorski „Słowem w serce , sercem w słowo”

/ / 2020/2021

30.04.2021r. w Naszej Szkole  odbyła  się V  edycja  Konkursu  recytatorskiego dla dzieci i młodzieży  niepełnosprawnych intelektualnie z niepełnosprawnościami sprzężonymi „Słowem w serce , sercem w słowo”. W tym roku ,z powodu  pandemii , konkurs ograniczony został  jedynie do uczniów naszej szkoły  oraz  uczestników  programu PFRON  Rehabilitacja 25 plus. Ponieważ konkurs  odbywał się  w  przededniu  rocznicy  uchwalenia   Konstytucji  3 maja , tematyka   wierszy  nawiązywała  do  treści patriotycznych. Celem konkursu było : popularyzowanie poezji  patriotycznej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie poezją, zachęcanie do występów na scenie, prezentacja umiejętności , uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Jak zwykle konkurs  dostarczył  zarówno nauczycielom, jak i młodzieży wielu  nowych doświadczeń i wrażeń artystycznych. Recytatorom serdecznie gratulujemy . Mamy nadzieję , że w przyszłym roku  wrócimy do  szerszej  formuły konkursu  i  będziemy mogli u siebie gościć  koleżanki i kolegów z innych szkół.