Nasza Szkoła maszeruje

/ / 2020/2021

(aby obejrzeć relację foto kliknij w tytuł artykułu)

Każdego roku , w maju  organizujemy akcję  „ NASZA  SZKOŁA  MASZERUJE ”. Jest  to  marsz z kijkami  Nordic Walking . To bardzo  wygodna forma rekreacji ruchowej na świeżym powietrzu . Ćwiczenia z kijkami w terenie dostarczają dzieciom nieocenionych bodźców rozwojowych, których nie zapewnia sala gimnastyczna. Lekcje te są również okazją do podpatrywania przyrody, uczenia wychowanków współżycia z nią, mądrego korzystania z jej zdrowotnych walorów.Prostota, łatwość i bezpieczeństwo takiego marszu umożliwiają uczestnictwo w niej osób z różnego przedziału wiekowego i różnej kondycji fizycznej. W poprzednich latach wspólnie z nami maszerowali uczniowie zaprzyjaźnionych szkół. W tym roku z powodu pandemii  musieliśmy  zorganizować  marsz  nieco inaczej. Mamy jednak nadzieję , że wkrótce wrócimy do tradycji  marszów  integracyjnych.