Wydarzenia 2024 / 2025

Ogólnopolskie PROJEKTY EDUKACYJNE realizowane w Naszej Szkole w roku 2024 / 2025

O wszelkich postępach w realizacji projektów będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej oraz FB. Udział w projektach jest bezpłatny, realizowany w godzinach zajęć dydaktycznych. Trwa cały rok szkolny.

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny " Sensoryczna Tęcza"
  • (organizator : Karolina Hirsz , Szkoła Podstawowa w Grzybnie)

W naszej placówce  w  projekcie biorą udział  uczniowie  wychowankowie II zespołu rewalidacyjno-wychowawczego   (koordynator : wychowawca oddziału)

Głównym celem projektu jest: wspieranie rozwoju dziecka poprzez wzbogacanie doznań zmysłowych połączonych z nauką kolorów. Zaproponowane aktywności opierać się będą w głównej mierze na zmyśle dotyku, ale część z nich angażować będzie pozostałe zmysły. Dzieci spotkają się z nowymi dla siebie masami i fakturami, będą poznawać i utrwalać wygląd oraz nazwy kolorów  w atrakcyjny i niecodzienny sposób.

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny " Zabawa sztuką"
  • (organizator projektu :Dagmara Drabik , Przedszkole w Siemianowicach Śląskich)

W naszej placówce  w  projekcie biorą udział  uczniowie  szkoły przysposabiającej do pracy  (koordynator : wychowawca oddziału)

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego„Zabawa sztuką” jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. Istotą projektu jest wprowadzenie dzieci w świat sztuki o charakterze lokalnym, ogólnopolskim, europejskim i światowym, zapoznanie z wybranymi dziełami i ich twórcami, rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno, udział w wystawach i prezentacjach zbiorowych, rozwijanie postawy twórczej dzieci z jej nieodłącznymi atrybutami tj. kreatywnością, innowacyjnością, zapoznanie z różnorodnymi technikami plastycznymi)

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny " Gramy  zmysłami"
  • ( autorzy projektu :Beata Pinkiewicz-Gara, Joanna Błaszczyńska, Katarzyna Demendecka)

W naszej placówce  w  projekcie biorą udział  uczniowie  przedszkola oraz  wychowankowie I zespołu rewalidacyjno-wychowawczego  (koordynatorzy : wychowawcy oddziału/zespołu)

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny " Kreatywne dni nietypowe "
  • (główny organizator projektu : Przedszkole nr. 4 w Dąbrowie Górniczej)

W naszej placówce  w  projekcie biorą udział uczniowie kl. I-III szkoły podstawowej  (koordynator : wychowawca oddziału)

Projekt ma na celu  uatrakcyjnienie pracy z dziećmi . Poprzez wspólne  obchodzenie różnych nietypowych świąt  rozwija u dzieci kreatywność , empatię , szacunek wobec otoczenia , uwrażliwia na potrzeby zwierząt a także wzmacnia poczucie własnej wartości.

• Międzynarodowy  Projekt Edukacyjny " Kolorowe uczucia Gucia"
    ( główny organizator projektu

W naszej placówce  w  projekcie biorą udział uczniowie kl. IV-VIII szkoły podstawowej  (koordynatorzy : wychowawcy oddziału)

Projekt Edukacyjny "Kolorowe Uczucia Gucia" jest odpowiedzią na trudności dzieci w nawiązywaniu, rozpoznawaniu i radzeniu sobie z emocjami. Podstawowym założeniem jest rozwój świadomości własnych emocji, umiejętności radzenia sobie z nimi a także zdolności dostrzegania emocji u innych, co jest podstawą do budowania pozytywnych relacji z rówieśnikami.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025 / 2025

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny !!!  Niech będzie pełen nowych wyzwań i sukcesów . W tym roku będziemy realizowali   z entuzjazmem  nowe projekty, pracowali na  każdy( nawet mały)  sukces . Zamierzamy być aktywni , radośni i  czerpać  z możliwości  nauki  ile się tylko da.

Rok szkolny 2024 / 2025  START !!!