NIE PAMIETASZ HASŁA?

News

poniedziałek, 08 maja 2023 / Published in 2022/2023
wtorek, 25 kwietnia 2023 / Published in 2022/2023

21.04.2023r. nasi uczniowie odbyli praktyki wspomagane w bibliotece.

Dzięki życzliwości pani dyrektor oraz pań bibliotekarek mogli, w roli asystentów bibliotekarza, włączyć się w organizację Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Wspólnie z zespołem biblioteki obsługiwali czytelników , promowali książki , pomagali bibliotekarkom w ich obowiązkach. Wykonywali swoje zadania z dużym przejęciem i odpowiedzialnością.

Możliwość realizacji praktyk wspomaganych w instytucjach i zakładach pracy jest dla nas bardzo ważną częścią procesu nauczania osób z niepełnosprawnością intelektualną. Tego typu zajęcia odbywają się przy wsparciu nauczyciela, który pełni rolę trenera pracy – pomaga w nabywaniu umiejętności zawodowych i zaradności społecznej. Nadrzędnym celem praktyk wspomaganych jest przygotowanie uczniów do pełnienia ról społecznych i do samodzielnego radzenia sobie w dorosłym życiu , a także praktyczna nauka czynności zawodowych, dzięki którym uczniowie mają szansę na zdobycie pracy.

Dla dorosłej osoby z niepełnosprawnością intelektualną praca ma nie tylko wartość ekonomiczną, ale również przyczynia się do wszechstronnego rozwoju, zaspokojenia potrzeby samorealizacji, wzrostu poczucia własnej wartości.

Cieszymy się , że Biblioteka ma dla nas zawsze otwarte drzwi i pomaga nam w realizacji zadań . Dziękujemy !

wtorek, 25 kwietnia 2023 / Published in 2022/2023

„Nasza Szkoła” Michalinów przyłączyła się do V edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski.

Wraz z naszymi uczniami wyruszyliśmy w teren przy naszej szkole, by posprzątać porzucone śmieci. Była również to dobra okazja do przypomnienia zasad prawidłowej segregacji śmieci, ale także kształtowania odpowiedzialności za wspólne dobro oraz promowania postaw proekologicznych wśród uczniów.

piątek, 21 kwietnia 2023 / Published in NASZA SZKOŁA
TOP Skip to content