NIE PAMIETASZ HASŁA?

Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku ,,Przyjaciele”.

Na terenie naszej szkoły  działa  Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku ,,Przyjaciele”.

Dlaczego "NS"  czyli "Nieprzetarty Szlak"?

To nazwa symbolizująca ustawiczne i wytrwałe pokonywanie przeszkód i rudności w pracy z dziećmi nieprzystosowanymi społecznie i „sprawnymi inaczej".

Drużyna została założona  w 2010 roku.  Harcerze poznają ideały i tradycje harcerskie, zdobywają nowe wiadomości i umiejętności oraz uczą się jak pomagać innym. Podczas spotkań realizowane są założenia programowe rocznego planu pracy drużyny. Harcerze mają okazję uczestniczyć w różnorakich imprezach, ogniskach oraz wyjazdach. Zwieńczeniem całorocznych działań jest biwak, na który zapraszani są harcerze oraz zuchy  z zaprzyjaźnionych szkół. Spotkania te są okazją do nawiązania serdecznych, rówieśniczych kontaktów, pozwalają poszerzyć zainteresowania, a przede wszystkim stwarzają okazję do zdrowej rywalizacji i doskonałej zabawy.

Możliwość przebywania w gronie rówieśników i przeżywania razem z nimi wspaniałej harcerskiej przygody ma  znaczący wpływ na wszechstronny – intelektualny, emocjonalny, społeczny, duchowy i fizyczny – rozwój uczniów, wspierając jednocześnie kompleksową rehabilitację.

TOP Skip to content