Październik miesiącem budowania świadomości społecznej na temat zespołu Downa

/ / 2021/2022

W tej zakładce przez cały październik będziemy Wam opowiadać o zespole Downa i naszych wyjątkowych uczniach i wychowankach z tym zespołem. Światowy dzień zespołu Downa przypada 21 marca ,ale my już dziś zachęcamy do czytania , oglądania i budowania świadomości.

Polecamy Państwu do przeczytania artykuły umieszczone na stronie www.bardziejkochani.pl zakładka Zespół Dawna Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani.https://www.facebook.com/10001158…/posts/1394542147608506/

Poznajcie naszych uczniów – niezwykłe osoby, które nie zważając na jeden dodatkowy chromosom, wykorzystują swoje talenty, inspirują innych i czerpią z życia

Grzegorz – uczeń kl. VI – wrażliwy nastolatek , który różne rzeczy robi po swojemu , urodzony model , dobry kolega

Monika – uczestniczka programu PFRON Rehabilitacja 25 plus – pogodna , wrażliwa , kochająca muzykę , dama.

Martynka – uczennica kl. IV – cudowna dziewczynka , zawsze pogodna , obdarzająca wszystkich dobrym słowem i uściskiem. Najbardziej lubi śpiewać i tańczyć. Lubi też zabawy ze swoimi siostrami , psem i kotem. Każdy kto pozna Martynkę pokocha ją tak mocno, jak kocha ją jej rodzina i my

Leszek – uczestnik zajęć rewalidacyjno-wychowawczych– potrafi wyrażać swoje emocje i komunikować się przez przytulanie , wsłuchiwanie się w czyjś głos , wpatrywanie w twarz. Czasem ( jak każdy) bywa nerwowy, a czasem pogodny jak letni dzień.

Patryk – uczestnik programu Rehabilitacja 25 plus – prawdziwy dżentelmen, uprzejmy, całujący kobietę w rękę. Wielbiciel telenowel , marzący o karierze aktora( ewentualnie dyrektora)

Paweł – uczeń kl. I przysposabiającej do pracy – sympatyczny,roześmiany i znający się na żartach. Zawsze zadbany przystojniak. Twardziel , który wytrwale trenuje sport na wózku. Pasjonat życia dzikich zwierząt.

Wiktorek – uroczy dwulatek, uczestnik zajęć WWR– aktywnie odkrywa świat , lubi obserwować , ciągle uczy się nowych rzeczy. Czasem ma swoje humorki ,ale zwykle jest bardzo przytulaśny i miluśki jak wszystkie dwulatki