Dzień Nowych Technologii w Edukacji 2021

/ / 2020/2021

22 marca 2021 w Naszej Szkole miały miejsce liczne  wydarzenia zorganizowane  w ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji 2021 . To trzecia taka  inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki  . My braliśmy w niej udział po raz pierwszy . Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole. W Naszej Szkole ,w codziennej pracy z uczniami i wychowankami , chętnie  wykorzystujemy  nowe technologie. Pozwala  to na pełniejsze  zaspokajanie   potrzeb   edukacyjnych   dzieci   niepełnosprawnych. Stosujemy specjalistyczny sprzęt np. C-EYE PRO ( cyberoko) , sprzęt do terapii metodą  EEG Biofeedback, sprzęt do terapii metodą Tomatisa , powiększalnik dla osób niedowidzących , tablice multimedialne , komputery.  Korzystając  z dobrodziejstw   technologii zwiększamy    efektywność  działań  edukacyjnych i rewalidacyjnych, co stanowi istotny element wspomagający trudny i  żmudny proces   dydaktyczno-wychowawczy.