8 marca – Dzień Kobiet

/ / 2020/2021

W dniu Kobiet  8.03.2021 r.  Samorząd Uczniowski  oraz  uczestnicy grupy Rehabilitacja 25 plus złożyli  życzenia swoim koleżankom oraz  wszystkim paniom zatrudnionym w szkole . Były kwiaty , własnoręcznie przygotowane babeczki oraz  samodzielnie zaparzona kawa .

Tego dnia swoje święto obchodziły wszystkie kobiety , także te z niepełnosprawnościami .

Kobiety niepełnosprawne w zależności od wieku, miejsca zamieszkania, statusu społecznego, otoczenia czy wreszcie rodzaju niepełnosprawności doświadczają różnych trudności związanych z codziennym funkcjonowaniem.

Zachęcamy do  poczytania o ich społecznej i zawodowej sytuacji  , o której traktuje  publikacja  Fundacji Aktywizacja

https://aktywizacja.org.pl/wp-content/uploads/2019/05/Kobiety_z_niepelnosprawnoscia_broszura_2014.pdf